Якість води

Підприємство «Нововолинськводоканал» повідомляє, що відповідно до вимог Законів України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», «Про охорону навколишнього природного середовища», на підприємстві запроваджено зони санітарної охорони (ЗСО) експлуатаційних свердловин та водопроводів. Проект ЗСО розроблений Львівсько-Волинською геологорозвідувальною експедицією і затверджений рішенням Волинської обласної ради №8/10 від 20.08.1999 року. Перший пояс ЗСО створюється для усунення можливості випадкового чи навмисного забруднення водозабірних споруд.

Для уникнення бактеріологічного забруднення води в процесі транспортування до споживачів застосовується її обеззаражування за допомогою гіпохлориту натрію. Обеззаражування проводиться також після виконання ремонтних робіт по ліквідації аварійних поривів водопровідних мереж.

Лабораторний контроль за якісними показниками питної води постійно здійснюється хіміко-бактеріологічними лабораторіями як самого підприємства, так і санітарно-епідеміологічних служб міста та області.

Відомчий лабораторний контроль проводиться згідно свідоцтва про атестацію № 197/01-2015, виданого 30.03.2015 р., яке засвідчує, що виробнича хіміко-бактеріологічна лабораторія відповідає критеріям атестації і атестована на проведення вимірювань у сфері державного метрологічного нагляду.

За 2016 рік водною лабораторією підприємства всього було відібрано 1676 проб води на хімічні показники, з них 306 – перед випуском в мережу, 46 – з артезіанських свердловин. Питна вода з артезіанських свердловин, а також питна вода перед випуском в мережу відповідає вимогам нормативних документів.

На бактеріологічні показники за 2016 рік відібрано 1647 проб води, з них 278 – перед надходженням в мережу, 45 – з артезіанських свердловин, 1324 – з водопровідної мережі. По  бактеріологічним показникам  питна вода відповідає вимогам ДСан ПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

За 2016 рік ліквідовано 385 поривів водопровідних мереж у м. Нововолинську та  32 –  в селищі Благодатному.

Через велику зношеність сталевих труб водопровідної мережі міста, що складає 79 %,  утворюються окисли заліза і як результат  виніс їх у розподільчу мережу, що спричиняє незручність для населення міста та сел. Благодатного, тому  проводиться як планова, так і позапланова промивка водопровідної мережі.

За кошти місцевого бюджету та власні кошти підприємства проводиться капітальний ремонт (часткова заміна) найбільш аварійних ділянок водогінних мереж.