Шановні абоненти!

        Підприємство «Нововолинськводоканал» надає роз’яснення щодо вартості  повірки лічильника .

        Вартість  періодичної  повірки  1  лічильника   становить  68.00 грн. з ПДВ, з них 25,24 грн з ПДВ підприємство перераховує ДП «Волинському науково-виробничому центрі стандартизації, метрології та сертифікації». Ціна затверджена рішенням виконавчого комітету  Нововолинської міської ради  № 276 від 17.07.2014р. та  погоджено  Волинським  обласним  територіальним   відділенням Антимонопольного комітету України.

        На сьогоднішній день нашому підприємству не встановлені тарифи на послуги  з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) , в яких були би  передбачені витрати на повірку  засобів приладів  обліку  води. А в  діючих  тарифах,  які встановлені Постановою Національної комісії , що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг №663 від 13.06.2014р. таких витрат не передбачено. Тому, вартість повірки лічильників оплачує споживач (абонент) самостійно.

        Також , хочемо наголосити і про те, що згідно актів які є у абонентів повірка лічильника була передбачена  ще раніше до ведення в дію Закону,  з чим споживач був ознайомлений. Так, як він до нас не звертався , ми повинні були за весь цей період нараховувати по нормі споживання. Також абоненти звертаються до нас із заявами на повірку лічильника в яких дають згоду на платну послугу.

         Слід наголосити, що постановою КМУ від 01.10.2014р №532 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р № 869» доповнено постанову Порядком формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), відповідно до п.8, 16 якого витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування належить до складу витрат на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (звикористанням внутрішньобудинкових систем) та враховуються при формуванні таких тарифів, а не при формуванні витрат на централізоване водопостачання та водовідведення.

         Статтею 31 Закону України «Про житлово-комунальних послуг» визначено, що встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічного обѓрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається. Тобто, для виконання певних робіт суб’єкт господарювання повинен мати джерело відшкодування витрат понесених під час виконання цих робіт.

         Отже, лише після затвердження підприємству «Нововолинськводоканал» тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення ( з використанням внутрішньобудинкових систем), що включають в себе витрати з періодичної повірки, обслуговування та ремонту квартирних лічильників холодної води, споживачі здійснюватимуть оплату за повірку лічильників холодної води не одноразово під час повірки, а у складі тарифу під час оплати послуг з централізованого постачання холодної води.

         Повну інформацію про умови та процедури проведення повірки засобів обліку холодної води можна дізнатись за тел. 2-29-66; на офіційному сайті підприємства nowowod.com.ua  або особисто звернутись до майстра дільниці повірки лічильників за адресою: пр.-т Перемоги, 20 дільниця повірки лічильників.